Tu możesz znaleźć wszystkie informacje dotyczące obecnych, przyszłych i przeszłych wydarzeń związanych z wystawą oraz całym projektem Nieukończone życia.

O wystawie

Nieukończone życia to projekt składający się z objazdowej wystawy prezentującej żydowskich artystów zamordowanych z rasistowskich przyczyn podczas II wojny światowej poprzez oddanie głosu ich twórczości. Jest to też tytuł związanej z wystawą serii koncertów.

Poprzez połączenie specjalistycznej wiedzy badawczej, wykonań współczesnych artystów i mediów cyfrowych prezentujemy muzykę, prace literackie oraz graficzne i performatywne w atrakcyjnej, dostępnej przez internet formie. 

Podczas koncertów z serii Nieukończone życia, Bente Kahan wykonuje utwory włączonych w projekt artystów wraz z Ronenem Nissanem i NFM Orkiestrą Leopoldinum.

Wystawa jest obecnie dostępna po angielsku, niemiecku, polsku i ukraińsku (niebawem także po norwesku). Cały czas poszukujemy też kolejnych międzynarodowych partnerów, którzy pomogą nam ją rozszerzać i prezentować w kolejnych miejscach w całej Europie.

Zespół "Nieukończonych żyć"

Koncepcja i kuratorka projektu
Bente Kahan

Koordynacja projektu
Agnieszka Imiela-Sikora, Marek Mielczarek

Zebranie i przygotowanie materiałów źródłowych
Małgorzata Hućko, Beata Mazurek, Katarzyna Taczyńska, Anna Trojanowska, Malwina Tuchendler, Piotr Zadworny

Redakcja naukowa
Katarzyna Taczyńska

Opracowanie graficzne
Aleksandra Lubos-Zadroż (Vidifilm)

Przygotowanie strony internetowej
Jakub Wieczorek, Piotr Zadworny

Dziękujemy także Ministerstwu Finansów i Europy Landu Brandenburgii, Landtagowi Brandenburgii, Muzeum Żydowskiemu w Pradze, muzeum getta w Theresienstadt „Památník Terezín”, Paul Sacher Stiftung oraz Lillebjørnowi Nilsenowi, Ronenowi Nissanowi, Marcinowi Markowiczowi, Peterowi Lebenowi, Manfredowi Lemmowi, Bernhardowi Hofstötterowi, Andrzejowi Słomianowskiemu,  Jamiemu Bullochowi, Karolinie Szymaniak, Annie Mai Misiak i Hannie Kubiak.

Szczególnie dziękujemy Miastu Wrocław.

PL  |  DE  |  ENG  |  UKR

Tu możesz znaleźć wszystkie informacje dotyczące obecnych, przyszłych i przeszłych wydarzeń związanych z wystawą oraz całym projektem Nieukończone życia.

POWRÓT

PL  |  DE  |  ENG  |  UKR